מערכת החינוך הציבורית במשבר.

בתי ספר אינם ממלאים את הצורך שלשמם קמו, יש מחסור הולך וגדל בצוותי הוראה ומנהלים. המיומנויות הנדרשות להצלחה בעולם התעסוקה של המאה ה-21 אינן מקבלות מענה מוסדר וחינוך המבוסס על הקניית ידע הוא קונספט מיושן ולא רלוונטי. 

 

הצורך ב"עידכון גרסה" במערכת החינוך מקבל מענה עסקי בתעשייה המגלגלת מיליארדים בשנה ברחבי העולם. שירותים ומוצרים אלטרנטיביים, אפליקציות, טכנולוגיות וגישות חדשניות בעולמות החינוך צצות כמו פטריות אחרי הגשם.

 

אננס הוא מיזם עסקי – חברתי המסייע לאירגונים בתעשיית החינוך להרחיב את הפעילות שלהם בארץ ובעולם. אנו מזהות את המשאבים הקיימים באירגון, ומחברות אותם לקהלי יעד המתאימים עבורם.

 

אנחנו לוקחות את ההנאה בשיא הרצינות, ומאמינות בחיים בלמידה מתמשכת (Life long learning).משתמשות במתודולוגיה שמביאה תוצאות של מקסימום אימפקט במינימום מאמץ, ושואפות  לראות שכל מפגש איתנו יעניק למשתתפים בו ערך אישי ומקצועי.

 

בבסיס מיזם אננס ישנה גישת חיים שלמה שגובשה על מנת להניע אנשים ואירגונים לפעולה בעולם בהפרעה. אנשים הפועלים בגישת אננס מכירים בכוח הפנימי שלהם ומקבלים מוטיבציה וכלים לנוע מתוכו למימוש היעדים שלהם בכל תחומי החיים. זירות הפעולה של המיזם הן: קהילות לומדות, חיי המשפחה והקריירה, ואירגונים בתעשיית החינוך.

 

העולם החדש מביא לפתחנו סוגיות חינוכיות, אתגרים והזדמנויות: תקשורת וירטואלית, גלובליזציה, אינדיבידואליזם, פלורליזם, סמכות, שפע, הישגיות, עצמאות, קריירה, מיניות, דימוי גוף, מגדר, חברות, תקשורת (רשימה חלקית בהחלט).

ארבעת ערכי הליבה

אמת

זהו הבסיס לכל הגישה, אך גם המסובך ביותר. מחנכים רבים בוחרים את הדרך שלהם על ידי מה ש"צריך" לעשות, או מדברים לפי מה ש"נכון" להגיד. מה שמורכב בעולם החדש הוא שלמעשה אין אמת אחת נכונה. כל אחד יכול למצוא את הקול האותנטי שלו ולהיות שלם ואמיתי עם דרך החינוך שלו. לעיתים זה יכול להיות מאד מבלבל, כי המידע מציף אותנו מכל הכיוונים. ויש המוווון מידע. אחת הדרכים להגיע לאמת של כל אחד היא להתחיל משאלה פשוטה והיא: "מה המטרה שלי?". התשובה יכולה להגיע בשאלה "אני עושה את זה כי...?" כשתהיה לנו תשובה לשאלה הזאת, נוכל לפעול בהתאם לה, ולתקשר עם הסובבים אותנו בקלות.

נוכחות

נוכחות היא הבחירה שלנו להתמודד עם כל סיטואציה, על ידי המצאות בתוכה. היכולת שלנו להכנס לנעליים של מי שעומד מולנו היא מפתח להבנה של מערכות יחסים. הנוכחות בעולם החדש עדיין צריכה לבוא לידי ביטוי באופן פיזי אך יכולה לקבל גם פנים משמעותיים באופן וירטואלי. נוכחות זה להיות שם בשביל מישהו ברגעים המשמעותיים עבורו, בהקשבה מלאה, לנסות להכנס לנעליים שלו ולהבין את ה"אמת" שלו, להיות זמין כשהוא צריך אותי עם כוונה אמיתית ואמפתיה, כשאני לידו וגם כשאני לא ממש לידו.

ניסוי וטעיה

אף אחד לא היה שם קודם. זה דור חדש שגדל לעולם חדש. מה שהיה נכון פעם לא בטוח נכון היום. מה שנכון לאחד לא בטוח נכון לאחר. אי הודאות מחייבת אותנו לסלול גישה חדשה, ובכל תהליך כזה כדאי לנסות כל מיני מסלולים ונתיבים, חלקם מוצלחים יותר וחלקם גם יובילו לכישלון. אך זהו תהליך. זה הזמן לאפשר לשאלות לעלות, להיות במקום של עמימות, ולהשתמש בכלים יצירתיים בכל פעם מחדש.

סיפוק

גם ברגעים הקשים והמעצבנים ביותר, ניתן לבחור לחיות בסיפוק ולהתמקד בחצי הכוס המלאה וזאת מבלי לאבד את הידיעה שהאפשרות לתקן ולשפר את המצב הקיים תמיד בהישג יד. אנחנו מאמינים שרגעי אושר הם אישור לכך שאנחנו בדרך הנכונה, יש לחגוג, לטפח ולנצור אותם. גם כישלונות הם הזדמנות ללמידה וכדאי לגשת לכל אתגר בגישה חיובית.