שלום כיתה א' // דני דויטש

(זמן קריאה: 3 דק')

חטיפים לכל היוצאים לדרך חדשה בכיתה א'- מוקדש לאדם

תן כבוד למורים שלך

מעבר לעובדה שהם גדולים ממך ואחראיים עלייך הם גם רוצים בטובתך, אכפת להם. הם אנשים טובים שמנסים להצליח כמיטב יכולתם.
רובם רואים בעבודה שלהם כשליחות ובך כאוצר שהופקד בידם. עם השנים למדתי להעריך אותם הרבה יותר מהכבוד המועט שרכשתי להם כתלמיד.
זו השחיקה של המקצוע ו"המערכת" שהופכת אותם לפעמים לקצת קהים.
הם פחות סבלניים כמו שהם היו רצויים להיות
פחות רגישים מכפי שהם באמת יודעים
וגם הם רוצים שהורים ותלמידים יתייחסו אליהם בהערכה. יאהבו אותם עם חיוך ו"תודה".
זה ישתלם לך

תהיה נינוח

קבל את מה שקורה מסביב בשלווה כי רוב הזמן לא תבין איך כל שיעור קשור לשני ולמה זה חשוב לך ללמוד את זה. אתה צודק- יותר מלימודי חשבון או מדע, בית הספר זה המקום הכי טוב ללמוד בו על החיים. לטוב ולרע. אין בו צדק וגם חסר במוסד הזה, לא פעם, המון היגיון בריא ורגש אבל אם תצליח להסתדר עם זה ולמרות זה , כנראה שתגיע מאוד רחוק בחיים.

צא, חפש ולמד

זו התקופה שלך מעכשיו ולהרבה שנים קדימה למצוא במה אתה טוב בו, לגלות איך אתה מסתדר עם סמכות ומסגרת, עם משמעת ואחריות. אתה בטוח תטעה. אני מקווה שמהשיעורים הללו תלמד הכי טוב.
אני מאחל לך להצטיין ביישום מסקנות לימודי הכישלונות שלך.

תשקיע

עם הזמן אתה כבר תלמד בדיוק היכן, מתי ומהי רמת ההשקעה הנדרשת בשיעורי הבית, במבחנים ובשאר המטלות. הסטטיסטיקה אומרת שכל התלמידים בעולם סובלים מדחיינות אבל האמן לי שממש כדאי לך להתמיד ולהשקיע מהרגע הראשון. אתה תייצר לעצמך הרגלים שבעוד כמה שנים מהיום, כשתרצה לקפוץ לסרט יום לפני בחינה, לא תהיה לך שום בעיה כי מזמן כבר סיימת להתכונן.

אל תדאג לגבי מימוש הפוטנציאל שלך

יכול להיות שמדי פעם תשמע שאתה לא מספיק ממומש, כאילו הייתי אופציות במאגר "ליוויתן". יכול להיות שמדי פעם מישהו או מישהי יטענו בפניי או פנייך שאתה מסוגל ליותר. מי שאומר את זה עלייך לא מכיר אותך ובטח לא אוהב אותך מספיק בשביל שתלך אחריו בעיניים עצומות.
תעשה לי טובה ותקשיב ללב שלך, לתחושות הבטן לך– הם אף פעם, אבל אף פעם לא יכשילו אותך. אתה עלול להתאכזב מדי פעם, אפילו מאוד. יכול להיות שלפעמים תעשה שטויות שיעלו לך.
ההסכם בינינו יהיה, שאני תמיד אתמוך בך ואתה לעולם תספר לי את כל האמת. מבטיח?

תהנה מכל רגע

כי הזמן עף. תפגוש מלא אנשים חדשים וגם ילדים גדולים. אתה תקלע לכל מיני הרפתקאות ואפשרויות חדשות. שמור על עצמך, שמור על החברים שלך. תהיה אמיץ, פיקח אבל בעיקר חכם.

תהיה חבר של כ-ו-ל-ם

אבל תמצא לך חבר אחד או שניים שהם אמתיים, שאוהבים אותך בלי תנאים, בלי מתנות ובלי להתחנף. תחזיק בהם חזק חזק.
אל תתפתה ללכת בחבורות גדולות או בקבוצות של יותר מדי ילדים. זה בסדר גמור ואפילו נהדר להיות חלק מקבוצה מגובשת . רק תזכור שברגעים החשובים יש מעט מאוד אנשים שאתה רוצה קרוב אלייך ושרוצים בטובתך.

בסוף זה די פשוט

הרי אם תקשיב למחנכת, תכין תמיד שיעורים, לא תאחר, לא תעשה רעש או בלגן, תצליח בלימודים, תעמוד בכל היעדים, תצבור המון הישגים אז בית הספר יהיה מקום מושלם.
זה די פשוט ככה אמרו לי לא פעם ולא פעמיים. אולי המשפט הזה נכון אבל מה זה משעמם….
תהיה עצמך- אני מכיר אותך. אין כמוך בכל העולם.

פוסטים נוספים שיכולים לעניין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *